Sprawdź naszą ofertę: 

montaż drzwi Nowy Sącz - Tarnów - Gorlice - Limanowa

Montaż drzwi przez profesjonalistów to gwarancja jakości!


montaż

Montaż drzwi wewnętrznych

Prawidłowy montaż drzwi wewnętrznych jest niezwykle ważny jeśli zależy nam na trwałości drzwi. W przypadku gdy montaż nie wymaga kucia w ścianach, wystarczy trzymać się zasad a drzwi nie będą się paczyć, wichrować czy trzeć o podłogę.  Producenci drzwi wewnętrznych zazwyczaj przygotowują swój produkt w taki sposób by był jak najłatwiejszy do zamontowania. Wiele elementów niezbędnych do montażu, jak ościeżnice czy szyldy, jest montowanych fabrycznie. W takim wypadku montaż drzwi wewnętrznych sprowadza się jedynie do osadzenia ościeżnicy w otworze ściany i zawieszenia skrzydła drzwi.

Aby uniknąć wszelkich uszkodzeń, drzwi wewnętrzne należy montować po zakończeniu wszelkich prac budowlanych, dzięki temu unikniemy niepotrzebnych komplikacji oraz niechcianych uszkodzeń mechanicznych. Wstawianie drzwi najlepiej rozpocząć po skończeniu prac nad podłogą. Jeśli posadzka jest drewniana to drzwi należy montować przed jej lakierowaniem.

Przed osadzeniem drzwi dokładnie sprawdzamy wymiary otworu w ścianie, w którym mają zostać osadzone drzwi. Sprawdzamy jego wysokość przy obu krawędziach, oraz szerokość na dole i na górze, a jeśli wynik nie jest identyczny to przyjmujemy jego niższą wartość. Sprawdzić należy również grubość ścian i czy długość przekątnych jest taka sama, od dokładnego pomiaru zależy powodzenie całego montażu.

Ościeżnicę łączymy w całość (jeśli została dostarczona w częściach) i wstawiamy w otwór w ścianie, stabilizując ją za pomocą klinów. Bardzo ważne jest sprawdzenie poziomu oraz pionu, i gdy konieczne dokonanie korekty ustawienia ościeżnicy. W przypadku drzwi wewnętrznych nie jest wymagane zakotwienie ościeżnicy w ścianie, jednak dzięki temu będzie ona stabilniejsza. Pozostałe szczeliny pomiędzy ścianą a ościeżnicą wypełnić należy pianką montażową. Następnie szczelinę pomiędzy ścianą a ościeżnicą osłaniamy listwami montażowymi.

drzwi

Montaż drzwi zewnętrznych

Prawidłowo zamontowane drzwi zewnętrzne chronią wnętrze domu przed intruzami, zapewniają komfort akustyczny domownikom, oraz chronią przed utratą ciepła. Montaż drzwi zewnętrznych powinien zostać wykonany bardzo starannie ponieważ każde niedopatrzenie może spowodować powstanie mostków termicznych lub problemów z otwieraniem i zamykaniem drzwi zewnętrznych. Najlepiej jeśli montaż drzwi zewnętrznych zlecimy komuś innemu, wtedy będziemy mieli pewność, że montaż został wykonany poprawnie, zgodnie z zaleceniami producenta, i że nie utracimy gwarancji na produkt.

Najważniejsze w przypadku montażu drzwi zewnętrznych jest ich usytuowanie w ścianie. W innym miejscu osadzona będzie ościeżnica w przypadku ściany dwuwarstwowej a w jeszcze innym w trójwarstwowej. Inaczej niż w przypadku drzwi wewnętrznych, w tym wypadku zalecane jest wykorzystanie kotew, przymocowanych na stałe do ościeżnicy i zamurowanych w trakcie wznoszenia ściany. Stosując jednak taką metodę zmuszeni jesteśmy wybrać i kupić drzwi już w trakcie budowy domu, co sprawia że szczególną uwagę trzeba zwrócić na prawidłowe zabezpieczenie drzwi przed uszkodzeniami.

Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne na każdą kieszeń! Z MALWIK urządzisz swój dom tak jak chcesz. Doradztwo, sprzedaż, montaż, serwis - kompleksowość.

Kontakt

  •  
    FHU MALWIK, 33-386 Podegrodzie, Brzezna 531
  •  
    Wycena: 731 957 944
  •  
    Pomiar: 793 008 932

Mapa dojazdu

Top